Niewiele czasu zostało spółkom z ograniczoną odpowiedzialnością i spółkom akcyjnym na złożenie listy osób uprawnionych do powołania zarządu. Taki obowiązek należy wykonać do 15 września 2019 r. Dlatego przygotowaliśmy darmowy wzór listy osób uprawnionych do powołania zarządu w spółce z o.o. Zapraszamy do zapoznania się z ebookiem na ten temat.

Obowiązek złożenia listy dotyczy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych. Wszedł on w życie w dniu 15 marca 2018 r. Ustawodawca przyjął, że spółki mają aż 18 miesięcy na wykonanie obowiązku. Wiele spółek złożyło listę wraz z wnioskiem dotyczącym zmian w KRS. Ale zapewne nie wszystkie.

Warto pamiętać, że listę osób uprawnionych do powołania zarządu w spółce z o.o. powinien złożyć zarząd. Złożenie listy jest wolne od opłat sądowych. Lista musi zawierać imiona i nazwiska oraz adresy do doręczeń osób uprawnionych do powołania zarządu w spółce z o.o. Zazwyczaj w przypadku spółki z o.o. organem uprawnionym jest zgromadzenie wspólników – wtedy należy złożyć listę z danymi wszystkich wspólników. Ale umowa spółki może stanowić inaczej. Podobnie jest ze spółką akcyjną, tyle że tu zazwyczaj zarząd wybiera rada nadzorcza. W tym przypadku także i statut może stanowić inaczej.

Wzór listy osób uprawnionych do powołania zarządu w spółce z o.o.

W przypadku niezłożenia listy Sąd Rejestrowy może wszcząć postępowanie przymuszające, a nawet nałożyć grzywnę. Natomiast każdorazowa zmiana danych adresowych osób uprawnionych do powołania zarządu powoduje konieczność aktualizacji listy w Krajowym Rejestrze Sądowym

Jak każdy formalizm złożenie listy może być problematyczne, dlatego stworzyliśmy krótki ebook z najważniejszymi informacjami na ten temat, a także wzorem listy.

Jeżeli więc potrzebny Ci wzór listy osób uprawnionych do powołania zarządu w spółce z o.o. wystarczy kliknąć TUTAJ, bądź po prostu pobrać dokument z listy publikacji znajdującej się po prawej stronie naszego portalu.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.

Radca Prawny
Piotr Stosio

SSK Radcowie Prawni

_____________________________________________________________________________

W najbliższych tygodniach przygotujemy szereg tekstów dotyczących zmian w procedurze cywilnej.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] niedługo, bo 1 stycznia 2020 r., wchodzi w życie kolejna nowelizacja kodeksu spółek handlowych. Zgodnie z nią każda spółki akcyjne muszą posiadać stronę internetową. To jedna z […]